Göz Altı Torbaları ve Morluklarında Bitkisel Tedavi -Zerdeçal

gözaltı torbalarına ne iyi gelir gözaltı morluklarının tedavisi, göz altı şişliklerine şifalı bitkiler göz altı moraramasına şifalı bitki
Göz altı morluk ve torbalarının kötü görünümünü azaltmaya yardımcı olabilecek bazı bitkisel ev ilaçları vardır, fakat göz altındaki mor halkaların nedeni bir dizi faktöre bağlı olabilir, öncelikle bu rahatsızlığa neden olan faktörleri bilinmelidir.

Gözaltı Mor Halkaların Ortak Nedenleri:

Ciltte İncelme
Göz altındaki deri ince ve hassastır, yaşa bağlı olarak, gözlerinin altında deri ve yağ yastığı incelir bu kan damarlarının belirgin olmasına neden olur ve koyu halka görünümü verir. Cildin zayıflamasının bir diğer olumsuz etkiside daha fazla güneş hasarına neden olmasıdır. Uzun süre direk güneş ışığından kaçınılmalıdır..

Alerji ve Saman nezlesi
Gözlerinin altında mor halkalar polen, toz ve hayvan tüyü gibi havadaki maddelerin alerjik etkisi nedeniyle de olabilir, çünkü insanlar kaşıntılı gözleri sürekli ovar ve göz altı cildinin zayıflamasına yol açarlar. Gıda alerjileri veya hassasiyetleri de bu hasarların oluşmasına katkıda bulunabilir.

Genetik
Gözlerinin altında mor halkalar açık tenli kişilerde daha belirgin olma eğilimindedir.

Sıvı Toplanması
Gözlerinin altında bulunan kan damarları genişlemiş ve tıkanmış olabilir. Aşırı tuz ve sigara kullanımı bu görünümün en sık karşılaşılan nedenlerdir. Sıvı tutulması (örneğin, kalp, tiroid, böbrek, karaciğer hastalıkları) veya damar genişlemesine neden olan ilaçlar bir faktör olabilir.

Demir Eksikliği Anemisi
Demir eksikliği anemisi gözlerinin altında mavimsi mor halka görünümüne neden olabilir.

Dehidrasyon
Gözlerinin altında mor halkalar dehidratasyonun bir işareti olabilir. (Dehidrasyon bedenin çok fazla sıvı kaybetmesi)

Gözaltı Mor Halkaları Önlemek İçin Çözümler:

Gözlerinin altında mor halkalar görünümünü azaltmak ve kötüleşen koyu renkli halkaları önlemeye yardımcı olabilecek bazı ev ilaçları vardır fakat ncelikle yaşamsal aktivelerinize dikkat etmelisiniz

1. Yeterli su tükettiğinizden emin olun.
2. Güneş ışıklarının neden olduğu cilt zayıflamasını önlemek için gözlerinin altında minimum SPF 30 güneş koruyucu kullanın.
3. Bol bol dinlenin düzenli uymaya dikkat edin.
4. Kapalı gözlerin üzerinde düz serin bitki çayları ile kompres uygulayın. Siyah çay tanenleri aktif madde olduğundan, bu çay poşetlerini kullanmayın.
5. 15 dakika boyunca kapalı gözler üzerine serin salatalık dilimleri uygulayın.
6. Çok fazla tuz tüketmeyin,
7. Göz altına K vitamini içeren krem ​​uygulayın. Çalışmalar gözlerinin altında mor halkalarla mücadelede topikal K vitamininin yardımcı olduğunu göstermiştir.
8. C vitamini kan damarı duvarlarını güçlendirmeye yardımcı olur.
9. Üzüm çekirdeği ekstresi ve piknogenol, içerdikleri antioksidan pigmentleri ile kan damarlarını güçlendirmeye yardımcı olabilir. Coumadin (warfarin) ve aspirin gibi "kan inceltici" ilaçlar tıbbi gözetim altında kullanılmalıdır. Kızılcık, yabanmersini, çay (yeşil ve siyah), siyah frenk üzümü, soğan, baklagiller ve maydanoz gibi bazı gıdalar, kan damarı duvarını güçlendiren antioksidan pigmentler içerirler.
10. Geleneksel Çin tıbbında, gözlerinin altında mavimsi mor halkaların, böbrek rahatsızlığından kaynaklandığına dair bir inanış vardır. Böbrek sağlığınıza dikkat edin.

Göz Altı Torba ve Mor Halkalarını Gidermek İçin Bitkisel Formüller

Zerdeçal, Göz altı şişkinlikleri ve morluklarını gidermek için eski çağlardan beri kullanılmaktadır. Göz altı torbaları, şişkinlikleri ve koyu halkalar için kullanılan tüm bitkisel karışımların aktif maddesini zerdeçal oluşturmaktadır.


Domates vitamin A, B ve C, fosfor, potasyum, kükürt, kalsiyum ve demir dahil bir dizi besin bakımından zengindir. Ağartma özellikleri ile birlikte tüm bu besin göz altı torbaları ve koyu halkalar için iyi bir çözüm sunar. Limon suyunun çok güçlü bir ağartma özelliği vardır. Zerdeçal, göz altı koyu halkalar gibi şişkin göz torbalarını azaltmaya yardımcı olur. Zerdeçal, anti-inflamatuar özellikleri ile bilinir. Göz altı torbaları ve göz altı morluklarınından kurtulmak için bütün bu bitkileri bir arada kullanmak iyi bir çözüm olabilir.

Hazırlanışı
1 adet orta boy dometes
Yarım çorba kaşığı limon suyu
Bir tutam toz Zerdeçal
2 tatlı kaşığı un

Dometesin suyunu çıkarın, limon suyu, zerdeçal ve unu ekleyin. iyice karıştırarak bir hamur elde edin. Göz altı torbalarına veya göz altı koyu halkaları kapsayan bölgeye bu hamuru uygulayın. 15-20 dakika bekletin. Soğuk su ile yıkayınız.

Zerdeçal ve Ananas

Zerdeçal cildi besler ve sağlıklı bir doğal parlaklık vermek için eski çağlardan beri kullanılmaktadır. Zerdeçal kurkumin bileşeni mükemmel bir antioksidan ve akne ile birlikte deri inflamasyonu azaltmaya yardımcı, anti-inflamatuar, anti-aging ve anti-bakteriyel özelliklere sahiptir,

Ananas bromelain enzimi çok serbest radikallerin neden olduğu hasarı azaltabilir doğal anti-inflamatuar özellikleri ile Sivilce lekeleri, pigmentasyon, ve diğer pek çok cilt rahatsızlıkları gidermeye yardımcı olur. Sadece pigmentasyon ve yaşlılık lekelerini azaltır ama aynı zamanda cilt üzerinde kırışıklıklar ve ince çizgileri azaltmak için elverişli bir şifalı bitkidir.

Hazırlanışı
2 tatlı kaşığı Zerdeçal
2 tatlı kaşığı taze ananas suyu

Bir hamur elde etmek için zerdeçal tozu ile ananas suyunu karıştırın. Göz altı torbaları ve göz altı koyu halkalarını kapsayan alana bu hamur ile kaplayın. 20-30 dakika bekletin. Ilık su ile yıkayın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder