Beyaz ve Parlak Dişler için Karbonat & Kömür

diş beyazlatma, sağlıklı diş için  beyaz diş, diş eti
Beyaz ve Parlak Dişler 

Çay, kahve, tütün ve sigara aşırı tüketimi, yaşlanma, kalıtsal faktörler, kötü ağız hijyeni, nedeniyle dişler sarı olabilir. Ayrıca, antibiyotikler, iklim koşulları, enfeksiyon diş renginin sararmasına katkıda bulunabilir.
Genellikle insanlar dişlerini beyazlatmak için profesyonel yardım almak isterler ama bu tür tedavilerin uzun sürmesi ve oldukça pahallı olmasından dolayı hep ötelenir.


Sarı dişlerden kurtulmak istiyorsanız, bazı doğal tedavileri deneyebilirsiniz.Karbonat: sarı dişlerin kurtulmak için kullanabileceğiniz en iyi malzemelerden biridir.
Biraz diş macunu ile çeyrek çay kaşığı kabartma tozunu karıştırın. Bu karışımla dişlerinizi fırçalayın. ılık su ile durulayın. Haftada 1-2 kez uygulayın.

Alternatif olarak limon suyu, beyaz sirke, ya da hidrojen peroksit ile Karbonatı karıştırıp, dişlerinizi fırçalayın.

Not: Karbonatın aşırı kullanımı diş minelerine zarar verebilir.

Kömür: sarı dişler için en iyi bilinen ev ilaçları biri. Kömür dişleri beyazlatır kristal tabanlı güçlü bir kimyasal vardır.
Düzenli olarak diş macunu ile kömür tozunu karıştırın ve nazikçe dişlerinizi fırçalayın.
Günde iki kez yapın.

NOT: Sitemizde yer alan yazılar çeşitli akademik kaynaklardan derlenmiş olup, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Kesinlikle ilaç olarak sunulmamaktadır. Bu bilgilerden istifade şekli kişinin kendi sorumluluğundadır. Rahatsızlığınızın tedavisi için lütfen öncelikle bir doktora danışınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder