Aloe vera ile Batık Tüylerde Bitkisel Çözümü

aloe vera ürünleri aloe vera jel kıl dönmesi batık kıl sivilce akne
Aloe Vera ile Batık Tüylerde Bitkisel Çözümü:

Kıl dönmesi genellikle erkeklerin başına gelen bir rahatsızlıktır. Kıl dönmesi yoğun olarak kuyruk sokumunda oluşur.Bu bölgelerde bakteri nedeniyle enfeksiyon meydana gelir.Daha sonra şişlik, kızarıklık ve ağrılarla birlikte kıl dönmesi fark edilir..

Batık kıldan kurtulmak için bazı basit ev çareleri iyileşme sürecini hızlandırmak, inflamasyon ve kızarıklık azaltabilir.Kıl dönmesi için Ev çareleri:

Aloe Vera: Aloe Vera, kıl dönmesi etkili bir başka ev çözümdür. Aloe Vera yatıştırıcı yanı sıra kaşıntı ve inflamasyon rahatlama sağlar Ayrıca, Aloe Vera cildi nemli tutmak ve iyileşme sürecini hızlandırır.

-Bir Aloe vera yaprak jelini çıkarın. Tahriş olmuş bölgeye bu jeli sürün. Kuruyuncaya kadar yarım saat bekleyip, ılık su ile durulayın.
Günlük bu işlemi iki veya üç kez yapın.

Bal: Bal antibakteriyel özellikleri içerir. Ayrıca, bal cildi nemlendirir ve inflamasyon yanı sıra şişmeyi azaltır.

-Doğrudan tahriş cilde ince bir bal tabakası uygulayın. Açık bırakarak 10 dakika bekletin ve soğuk su ile yıkayın.
Günde birkaç kez uygulayın.

NOT: Sitemizde yer alan yazılar çeşitli akademik kaynaklardan derlenmiş olup, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Kesinlikle ilaç olarak sunulmamaktadır. Bu bilgilerden istifade şekli kişinin kendi sorumluluğundadır. Rahatsızlığınızın tedavisi için lütfen öncelikle bir doktora danışınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder