Kırılan ve Yıpranan Saç Tellerini Onaran E Vitamini

saç modelleri saç rengi saç bakımı saç uzaması saç kısalması saç maskesi
Saç için E vitamini

E Vitamini güzelliğin yanı sıra sağlıklı gençleştirmekte, ayrıca yağda çözünen bir antioksidandır. 

E vitamini kan dolaşımını ve şekerini düzenler, kalbi sağlıklı tutar, inme kaynaklı beyin hasarını önler, bağışıklık güçlendirici olarak çalışır ve bazı kanserlere karşıda korur.

E vitamini bakımından zengin olan besinler zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı, avokado, ıspanak, ayçiçeği tohumu, buğday tohumu, fındık ve kepekli tahılları sayabiliriz.


Saç uzaması için E vitamini

E vitamini saç bakımında oldukça faydalıdır. Kırılan ve yıpranan saç tellerini onarır. Ayrıca doku korozyonu önlemede antioksidan özellikleri vardır. Sağlıklı saç uzamasını ve daha parlak olmasını sağlar.

2 çorba kaşığı sıcak zeytin ya da Hindistan cevizi yağını, 2 kapsül E vitamin  içeriğini karıştırın. Parmak uçlarınızı kullanarak dairesel hareketlerle kafa derisi üzerine bu karışımla masaj yapın. 30 dakika bekletin, daha sonra her zamanki gibi saçınızı yıkayın. Haftada 2-3 kez bu maskeyi tekrarlayınız.

Ayrıca (E vitamini açısından zengin) Hindistan cevizi sütü ile saç derinize masaj yapabilirsiniz, 30 dakika boyunca bekletin ve daha sonra ılık suyla yıkayın. Bir hafta bunu birkaç kez yapın.

NOT: Sitemizde yer alan yazılar çeşitli akademik kaynaklardan derlenmiş olup, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Kesinlikle ilaç olarak sunulmamaktadır. Bu bilgilerden istifade şekli kişinin kendi sorumluluğundadır. Rahatsızlığınızın tedavisi için lütfen öncelikle bir doktora danışınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder