Biber Etkili Bir Antitoksindandır.

biberiye faydaları Розмарин rosmarino benefici del tè di rosmarino di olio di rosmarino tè al rosmarino rosmarino di benefici del tè rosmarino benefici vantaggi di timo, olio di rosmarino peperoncino rosso peperoni ripieni pillole calde di pomodoro peperoncino peperoni in un sogno per vedere peperoni ripieni peperoni ripieni ricetta Розмарин чай выгоды масла розмарина Розмарин Розмарин чай розмарина чай выгоды приносит пользу преимущества тимьяна, масло розмарина красный перец фаршированный перец таблетки острый перец помидор перец чили во сне увидеть фаршированный перец фаршированный перец рецепт rosemary rosemary tea benefits of rosemary oil rosemary rosemary tea of rosemary tea benefits benefits benefits of thyme, rosemary oil red chili peppers stuffed peppers pills hot pepper tomato chili peppers in a dream to see stuffed peppers stuffed peppers recipe biberiye çayı  biberiye yağı  biberiye otu  biberiye çayının faydaları  biberiye çayı faydaları  biberiye yağı faydaları  kekik biber dolması  kırmızı biber  biber hapı  acı biber  domates  biber turşusu biber dolması tarifi  biber dolma  rüyada biber görmek
BİBER


Bilimsel İsmi: Capsicum

Aile: Patlıcangiller (Solanaceae)

Biber Patlıcangiller ailesinden olup, dünyanın her yerinde yetişen ülkenizde de bolca yetiştirilen bir bitki türüdür. Biber Ilık ve sıcak yerleri, kumlu ve killi toprakları sever.
C vitamini bakımından oldukça zengin olan biber, sebze ve acı-tatlı baharat olarak kullanılır.
Sebze olarak yemeğinin yapılması ve çiğ olarak salatalarda kullanılır. Acı - tatlı, yeşil ve kırmızı çeşitleri mevcuttur.

Biber’in Faydaları:

*Midevidir. Hazmı kolaylaştırır.

*Cilt sağlığında cildi temizleyip, gözenekleri açar.

*Cildin hızlı yaşlanmasına engel olur, cilt hücrelerini besler.

*Biberin doğal antibiyotik özelliğe vardır.

*Sindirim sistemi için çok faydalıdır.

*Biberin etkili bir antitoksindandır.

*Cinsel arzuları kamçılar.

*Hafızayı güçlendirir.

*İştahı açar.

NOT: Sitemizde yer alan yazılar çeşitli akademik kaynaklardan derlenmiş olup, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Kesinlikle ilaç olarak sunulmamaktadır. Bu bilgilerden istifade şekli kişinin kendi sorumluluğundadır. Rahatsızlığınızın tedavisi için lütfen öncelikle bir doktora danışınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder