Boza'nın Hammaddesi Darıdır.

darı nədir darı faydaları  darının zararları dal darıWas Hirse Zweig millet benefits The loss of millet Hirse Was bedeutet, dass Hirse siehe Hirse Traum   Verwaltung Red Sorghum Ich sah einen Teller mit Hirse darı nə demək yuxuda darı görmək   dari qırmızı darı tarlaları qabda darı gördüm darı nedir  dal darı  darı ne demek  rüyada darı görmek   dari  kızıl darı tarlaları  tabakta darı gördüm What is millet branch millet What does that mean millet see millet dream   millet Red Sorghum I saw a plate of millet
Darı

Bilimsel ismi:Panicum miliaceum

Aile: Buğdaygiller (Poaceae)

Buğdaygiller ailesinden olup, tohumu besin maddesi olarak kullanılan bir veya çok yıllık tahıl bitkisidir. Genelde hayvan yemi olarak kullanılır. Ülkemizde Akdeniz bölgesi hariç her yerde yetişmektedir. Farklı türleri vardır.
Aynı zamanda bozanın hammaddesini oluşturur.Darı’nın Faydaları:

-Yoğun yorgunluk zamanlarında tüketilmesi faydalı olacaktır.

-Grip, nezle gibi mevsimsel hastalıklarda yararlı olur.

-Bağırsak kurtlarının dökülmesine faydaıdır.

-Sinirleri yatıştırıcıdır,

-Ateş düşürücüdür.

-İshali keser.
NOT: Sitemizde yer alan yazılar çeşitli akademik kaynaklardan derlenmiş olup, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Kesinlikle ilaç olarak sunulmamaktadır. Bu bilgilerden istifade şekli kişinin kendi sorumluluğundadır. Rahatsızlığınızın tedavisi için lütfen öncelikle bir doktora danışınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder