Marmara Bölgesinde Yetişen Melek Otu

Body vigor, energy, colds, Vücut dinçlik, enerji, Nezle, Grip,  fayda, yarar, zarar, Göğüs, yumuşak, öksürük, Balgam,  Diş ağrısı, Sinir,  Midevi, Yatıştırıcı, spazm, . İştah Körper Kraft, Energie, Erkältungen, Grippe, Vorteile, Nutzen, Verlust, Brust, weich, Husten, Auswurf, Zahnschmerzen , Nerven, Midevi, Soothing, Krampf. Appetit  flu, benefits, benefits, loss, breast, soft, cough, sputum, dental pain, nerve, Midevi, Soothing, spasm. Appetite Тело бодрости, энергии, простуда, грипп, преимущества, выгоды, потери, груди, мягкий, кашель, мокрота, зубную боль, нерв, Midevi, успокаивающий, спазмом. аппетит
Melek Otu

Bilimsel İsmi: Angelica

Aile: Maydanozgiller

Maydanozgiller ailesinden olan, anavatanı Orta ve Kuzey Avrupa’dır. Ülkemizde Marmara bölgesi, Doğu Karadeniz bölgesinde doğal olarak yetişen otsu bitkidir.
Melek otu genellikle dere kenarlarında, çayırlarda ve ormanlardaki ağaçsız alanlarda yetişir.
Yaprakları uca doğru sivri, yan kenarları dişli, bazen oval bazen de üç lopludur. Çiçekleri ise gövde ve yan dallar üzerinde, şemsiye şeklinde ve açık yeşil veya sarımsı yeşil renktedir.


Melek otu Eylül - Ekim aylarında 3-4 yıllık kökleri sökülerek yıkanır ve kurutulur.

UYARI: Gebelik sürecinde, melekotu kökü kullanılmamalıdır.


NOT: Sitemizde yer alan yazılar çeşitli akademik kaynaklardan derlenmiş olup, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Kesinlikle ilaç olarak sunulmamaktadır. Bu bilgilerden istifade şekli kişinin kendi sorumluluğundadır. Rahatsızlığınızın tedavisi için lütfen öncelikle bir doktora danışınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder