Pembemsi Beyaz Çiçekli Kayısı Ağacı

gül resimleri Vücut dinçlik, enerji, Nezle, Grip,  fayda, yarar, zarar, Göğüs, yumuşak, öksürük, Balgam,  Diş ağrısı, Sinir,  Midevi, Yatıştırıcı, spazm, . İştah gül rengi  kırmızı gül  gül resmi  gül senin tenin   çemberimde gül oya mor menekşe  menekşe bakımı  menekşe çiçeği  menekşe gözler  latinçiçeği menekşe resimleri  menekşe gül  hercai menekşe
Kaysı Ağacı

Bilimsel İsmi: Prunus armeniaca

Aile: Gülgiller (Rosaceae

Gülgiller ailesinden olan ; Anavatanı Akdeniz olsa bile Orta Asya, Avrupa, Amerika ve Afrika kıtalarına yayılmıştır.
Ülkemizde Kaysı üretiminde birinci sırada yerini almıştır.
Kaysı ağacı kireçli toprakları sever. 4-6 metre kadar boylanabilen, dalları dik ve yaygın, yaprakları yürek biçiminde ovaldir. Çiçeklenme yapraklarında olur ayrıca çiçekleri pembemsi beyaz ve oldukça iridir.Kaysı ağacının meyvesi az sulu, etli, tatlı ve kokuludur. Çekirdeğinin içi de yenebilir.

Dayanaklı, bol verimli, meyvesinin kurutulması kolay bir meyve ağacıdır.

Kaysı ağacının meyvesine kaysı denir. Kaysı içerisinde protein, selüloz, pektoz pektin, A vitamini, B vitamini ve bol miktarda C vitamini bulundurur.
NOT: Sitemizde yer alan yazılar çeşitli akademik kaynaklardan derlenmiş olup, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Kesinlikle ilaç olarak sunulmamaktadır. Bu bilgilerden istifade şekli kişinin kendi sorumluluğundadır. Rahatsızlığınızın tedavisi için lütfen öncelikle bir doktora danışınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder